Osobní zkušenosti akupunktury a kineziologie

 

Všechny poskytnuté reference jsou anonymní, abych chránila identitu svých klientů a jejich právo na soukromí. Zatímco někteří lidé reagují rychle a předvídatelně, u jiných mohou být reakce mnohem pomalejší a méně zřetelné. Je to dáno vnitřním nastavením, které je vám vlastní a není možné ho změnit. Dále také záleží na délce trvání vašich obtíží, věku, případně dalších faktorech. Níže uvedené reakce nepředstavují záruku nebo předpověď specifického výsledku u všech potencionálních klientů s obdobnými obtížemi, nicméně reflektují konkrétní zkušenosti u níže uvedených jedinců. 


žena, 30 let – úzkosti (z e-mailu)

“… Ja som Vám len chcela este raz poděkovat za dnesok. Ulavilo sa mi.. úplne som v klude.. velmi mi pomáháte, tak som len chcela aby ste vedeli, ze ste fakt skvela v tom, co robite a ako pomáháte ludom. Vzdy ked od Vás odchadzam je to neskutocne fajn…”


žena, 47 let – emoční odbloky

“K paní Šotové jsem poprvé přišla na kineziologii v srpnu 2022 v opravdu velmi zoufalém stavu. Čekala mne operace významné vrozené srdeční vady. Tu mi zjistili poté, co jsem v dubnu téhož roku skončila v nemocnici s abscesem v hlavě, který mi museli akutně vyoperovat. Bylo to nesmírně těžké období, dlouhá rekonvalescence z první operace s vědomím a strachem z té druhé, navíc se k tomu (opět) přidaly velmi disharmonické rodinné vztahy. Vlastně jsem měla obrovský strach, že už se z té druhé operace nebudu chtít probudit.

Paní Šotová se ničeho z toho nezalekla a postupně začala pracovat na mých odblocích. Před operací srdce jsem u ní byla každý týden (cca 4x), pracovala i se záměrem nastavit dopředu podmínky operace tak, aby proběhla v pořádku. Dále se mnou pracovala každý týden na dálku, když jsem byla v lázních, a po mém návratu pak skoro každý další týden osobně až do konce roku. Od té doby chodím stále na občasné dorovnání dle potřeby.

Mám opravdu mnohé zkušenosti z jiných alternativních terapií (pokud budeme emoční odbloky a kineziologii do této kategorie počítat), ale efektivita paní Šotové je ve srovnání s jinými absolutně někde jinde! Za jedno sezení lze u ní vyřešit to, co by jinde trvalo sezení několik, a já od ní skutečně vždy odcházím daleko lehčí, klidnější i radostnější, než jsem přišla, výsledky jsou vidět/cítit hned. Terapii u paní Šotové opravdu VELMI doporučuji a děkuji za ní.”


žena, 35 let – šestiletá snaha o miminko

“Chtěla bych moc poděkovat, díky akupunktuře a emočním odblokům máme malý zázrak jménem Honzík. Vždycky, když jedu na Anděl, vzpomenu si na paní Šotovou. Kdo váhá, ať se rychle objedná, pomůže, poradí. Je to dobrý člověk na správném místě. Moc jí za vše děkuji.”


muž, 37 let – snížená citlivost ruky, neschopnost udržet předmět v ruce, vysoký krevní tlak, migréna

“I visited Renata 10 years ago for the first time and in a few sessions she fixed everything that was troubling me. Then I visited a few years later and she did her magic again.

This year, 2022, I had a partial hand paralysis, high blood pressure and migrains – I didn’t have years back. Renata fixed it all in two sessions.

The secret to Renata’s efficiency is her high level of professionalism and superior techniques in acupuncture learnt from the finest Japanese masters. Renata is very friendly, punctual, a great diagnostician, fluent in English and is very very kind. You’d never feel any needles. Gentle touch. Very smooth approach that always works. The real Chinese I went to abroad don’t have her magic. She is the only person in the planet I’d trust to do acupuncture. Definitely worth your time and money.”

Ivan


žena, 33 let – podpora IVF (z e-mailu)

Dobrý den, paní Šotová,

chtěla bych Vám s radostí oznámit, že jsem v 6.týdnu těhotenství:) Dneska jsem byla na prvním ultrazvuku, všechno vypadá v pořádku, už bije i srdíčko.

Na akupunkturu nedám dopustit, děkuju!

Mějte se hezky.


žena, 37 let – upper back pain

My first experience with acupuncture was amazing!

Ms Šotová is an excellent acupuncture practitioner! She helped me so much that I struggle to find the right words to express my feelings.

I had suffered for 6 months with intense muscle pain around my neck. But even after visiting several doctors and physiotherapists, none of them had helped. One suggested that as a last resort I should try acupuncture and I am so happy that I did — even after just one session, Ms Šotová sorted my pain and gave me back my pain-free life. THANK YOU!

I highly recommend Ms Šotová to anyone who has a similar story as me — her acupuncture skills certainly worked for me.”


muž, 35 let – tennis elbow

“Renata cured my tennis elbow by acupuncture in the exact numbers of sessions as she told me in the beginning. It was a very pleasant experience. With her emotional release technique, not only my health condition improved, but also she made me realize how the negative emotions we created (no matter consciously or uncousciously) are trapped in our body and cause problems. After emotional release sessions, I changed even my perspective of viewing life, the world, interaction and relationships with people in a more positive way. I highly recommend Renata to those who need her service. With her techniques, she can help you out professionally for your physical and mental aspects of your life.”


žena, 35 let – úzkosti, panika a strach

“Před první návštěvou kineziologie jsem pociťovala úzkosti a paniku a strach, vše se podepisovalo na mém pracovním a osobním životě. Už po první návštěvě jsem začala pociťovat změny, začala se mi měnit kvalita života, vrátila se mi radost ze života a díky odblokování negativních emocí se zlepšily především zdravotní potíže. Tuto službu mohu doporučit každému, kdo chce získat zpět spokojenost, harmonii a energii.”


žena, 53 let – únava, nespavost, imunita, termoregulace, bolest zad

“K Mgr. Šotové chodím několik let. Akupunktura mi pomohla od chronických potíží jako únava, poruchy spánku a především slabá imunita. Po dlouhých letech zase dobře spím (účinek akupunktury byl téměř okamžitý), nebývám už bez příčiny unavená (úlevu jsem zaznamenala po několika měsících) a už si nepamatuji, kdy jsem byla naposledy nemocná. Musím také ocenit pomoc v případě mých problémů s termoregulací (nesnáším horko). Přestože jsem moc nevěřila, i tyto potíže šly ovlivnit, i když krátkodobě, a já už nemusím mít strach, že někde vedrem zkolabuji. V neposlední řadě také oceňuji zlepšení bolestí páteře (klasicky ztuhlá krční páteř s migrénami), se kterými si fyzioterapeuti nevěděli rady. Mgr. Šotová mi také několikrát radila se zásadami dietetiky. Tady musím přiznat, že kdybych jí víc poslouchala a řídila se podle jejich doporučení, spoustu problémů jsem si mohla ušetřit.”


žena, 50 let – bolest zad, úzkosti, nespavost, dutiny, únava

“V květnu 2017 jsem poprvé přišla k Mgr. Šotové se zablokovanými zády při měsíc trvající pracovní neschopnosti, s dlouhodobými bolestmi zad, hlavy, úzkostmi, nespavostí, bolestmi dutin, bez energie, ve stavu celkového vyhoření. Již po pár návštěvách zmizely bolesti, nespavost a hlavně se mi vrátila energie, chuť do života a jsem celkově zase velmi aktivní. Stresů je pořád hodně, s věkem přibývají i další zdravotní obtíže (rameno, kyčle, kolena, menopauza, občas viróza…), ale po návštěvě akupunktury se vždy zdravotní stav výrazně zlepší a potíže vymizí. Jsem velmi vděčná za svůj znovu kvalitní, aktivní a šťastný život bez bolestí a potíží.”


žena, 45 let – imunita, neplodnost

“V září 2017 jsem se objednala k Mgr. Šotové o oslabenou imunitou – velkou četností viróz během roku a dále s přetrvávajícím gynekologickým problémem. Virózy jsem měla v průměru jednou za měsíc, což bylo dost náročné, protože jsem právě nastoupila do nové práce. Po několika návštěvách se můj zdravotní stav začal postupně zlepšovat. Nyní je to přes rok, co jsem nestonala a moje imunita je velmi dobrá. Mgr. Šotová mi pomohla i s gynekologickým problémem a mně se podařilo otěhotnět, navzdory zprávám lékařů, kteří říkali, že moje šance otěhotnět jsou velmi nízké.”


žena, 42 let – nespavost, bušení srdce

“K Mgr. Šotové jsem se objednala s několikaměsíční silnou nespavostí, spojenou s výrazným a nepříjemným bušením srdce. Už po první návštěvě jsem pozorovala změnu – dočasně se zlepšil spánek i bušení srdce. To se postupně zlepšovalo za pomoci akupunktury kombinované s čínskou bylinnou směsí. Po několika týdnech se upravil nejen můj hlavní problém, ale zároveň se velmi zlepšily další příznaky – snížil se krevní tlak, vymizelo noční pocení, zlepšila se soustředěnost a upravilo se zažívání.”


muž, 28 let – deprese, úzkosti, porucha koncentrace, změny nálad

“Renáta simply does magic. Maybe I was one of the lucky ones. I came to see her if anything can be done with severe depression, anxiety, mood swings, lack of concentration and memory problems. I even thought I was going crazy and decided to try acupuncture before seeing a psychologist. Turns out I didn’t need one. Problem wasn’t in a head at all. Something was unbalanced by acupuncture’s terminology which Renáta fixed. Three sessions and I was good as new, all symptoms were gone as if they were never there. Months passed, I feel great, IQ is spiking, no worries:) Děkuji Vám paní Šotová!”

P.S. from acupuncturist: please note that even such fast and unbelievable responses can be achieved but they are in no way typical, unless you are extremely sensitive as this patient of mine. Also, this was not the case of a clinical depression.


žena, 19 let – napětí svalů a bolesti zad

“Přes čtyři měsíce jsem se všemi možnými způsoby léčila s napětím svalů a bolestmi páteře, které jsem měla téměř od rána do večera. Několik fyzioterapeutek nezávisle na sobě mi tehdy doporučilo akupunkturu. Objednala jsem se tedy k Mgr. Šotové, ale moc jsem nedoufala, že mi to pomůže, když mi předtím nepomohlo nic (jsem studentka fyzioterapie, a proto jsem zkoušela fyzikální terapii, různá cvičení, termoterapii, myorelaxancia, upravila jsem svůj životní styl a pohybové návyky…). Po první akupunktuře jsem se cítila dost unavená. Den na to jsem zjistila, že mě nic nebolí! Nemohla jsem uvěřit tomu, že za jednu hodinu se to téměř úplně spravilo, ale účinek skutečně pár dní trval. Po druhé návštěvě mé bolesti definitivně zmizely.”


žena, 30 let – spuštění porodu

“Ráda bych poděkovala Mgr. Šotové za pomoc při spuštění porodu. Čekala jsem druhé dítě a jako při prvním jsem měla znovu podstoupit umělé vyvolání z důvodu přenášení. Zhruba den před plánovaným vyvoláním jsem si domluvila schůzku u Mgr. Šotové a po sedmi hodinách jsem začala cítit slabé kontrakce. Ještě ten den se porod spustil a já porodila přirozeně, necelé dvě hodiny po příjezdu do porodnice. Věřím, že je to především díky akupunktuře, kterou jsem podstoupila.”


muž, 20 let – bolesti kolenou a beder, zatuhlá šíje

“Odmala jsem hodně sportoval, což se časem začalo projevovat bolestmi pohybového systému. Nejčastěji se ozývala bolest kolenou, ale občas se projevila i ztuhlost šíje a bolest bederní páteře. K akupunktuře jsem byl ze začátku nedůvěřivý až skeptický, ale na osobní doporučení jsem se rozhodl ji vyzkoušet. První aplikaci jehliček jsem vnímal překvapivě dobře a cítil okamžité uvolnění v oblasti kolen. Během čtyř návštěv bolest kolen vymizela a vyřešila se i ztuhlost šíje a bolesti zad, a to i přesto, že jsem celou dobu pokračoval v plném tréninku.”


muž, 27 let – obrna lícního nervu

“Asi dva měsíce poté, co jsem byl diagnostikován s parézou lícního nervu [Bellova obrna], jsem se na doporučení lékařky objednal na akupunkturu. V té době jsem měl pocit opaření poloviny jazyka, spojené s nepřítomností vnímání chuti a také se mi nedovíralo oční víčko. Postižená polovina čela byla vyhlazená bez vrásek, nosní dírku jsem vnímal jako neprůchodnou a postižená strana rtu byla pokleslá. Účinky akupunktury jsem začal pociťovat už po první návštěvě a s každou další návštěvou byly vidět změny. Asi po dvou měsících pravidelné léčby se můj stav výrazně zlepšil. Oko je možné zavřít, navrátilo se mi vnímání chuti jídla, postižená strana čela je téměř souměrná s druhou polovinou a pociťuji také průchodnost nosu.”


žena, 23 let – otřes mozku, bolesti krční páteře a zvracení

“Před pár lety jsem utrpěla otřes mozku, a přestože na rentgenu nebyl žádný nález, měla jsem od té doby bolesti krční páteře, které byly občas doprovázeny i zvracením. Problémy dočasně ztlumily léky, ale předepsaná fyzioterapie nepomohla můj stav výrazně zlepšit. Po čtyřech návštěvách akupunktury jsem bez bolestí, které se nyní nedostavují ani v zátěžových situacích, které ji dříve vyvolávaly.”

 

 

Zamluvte si termín zde. Chcete vědět více o mně a mých zkušenostech? Podívejte se na profil.

error: Content is protected !!